date امروز : یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ مصادف با 2021-May-16 میلادی

منتشر شده در تاریخ 10 مارس 2015

از سوی کارشناسان مطرح شد

چرا گردشگران داخلی کمتر به هتل می روند؟

چرا گردشگران داخلی کمتر به هتل می روند؟ بسیاری از مردم به کیفیت ارائه خدمات از سوی هتل ها اعتماد ندارند.

بسیاری از مردم به کیفیت ارائه خدمات از سوی هتل ها اعتماد ندارند. رئیس جامعه هتلداران ایران، با بیان این مطلب افزود: این موضوع شاید یکی از اصلی ترین دلایلی باشد که مردم را در سفرهای داخلی از اقامت در هتل هایی با درجه های مختلف بازمی دارد.

به اعتقاد جمشید حمزه زاده، هر هتلی که خدمات مناسب ارائه کند، مشتری خاص خود را جذب خواهد کرد؛ اما از آنجا که بخشی از هتل های کشور به درستی خدمات ارائه نمی کنند، گردشگران هم با برآوردهای اقتصادی به این نتیجه می رسند که میزان هزینه ای که باید برای اقامت در هتل داشته باشند، ممکن است با خدمات دریافتی آن ها همخوانی نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بعضا مردم برای اقامت در طول سفر ترجیح می دهند آزادی های بیشتری داشته باشند که در هتل ها امکان آن فراهم نیست، خاطرنشان کرد: با این حال چنانچه هتل ها برای مشتریان خود اعتمادسازی و روی کیفیت ارائه خدمات بیشتر سرمایه گذاری کرده باشند، کمتر از وجود خانه های استیجاری اثر می پذیرند.

به گزارش هتلنا به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد؛ در حالی که ضریب اشغال هتل های کشور در ایام مختلف سال به جز در ایام معدودی به ۱۰۰ درصد نمی رسد، وجود خانه های استیجاری که به صورت قانونی یا غیرقانونی فعالیت می کنند بخشی از تقاضای گردشگران داخلی را برای رزرو هتل تحت الشعاع قرار می دهد.

خانه-مسافرها که اوایل هفته گردشگری در نیمه دوم سالجاری از سایت اینترنتی آن رونمایی شد، زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت می کنند. سایت خانه-مسافر جهت ساماندهی و نظارت بر خانه های استیجاری که در سراسر کشور پراکنده شده اند و به مسافران اجاره داده می شوند، راه اندازی شده است.

به گفته مسوولان قرار نیست این طرح، لطمه ای به کار هتل ها بزند؛ چنانچه پیش از این مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، با رد این موضوع تاکید کرد کسانی که مشتریان این خانه ها هستند، مخاطب هتل ها نیستند و هرکدام پاسخگوی یک قشر و یک ذائقه خاص از گردشگران خواهند بود. آمار نشان می دهد هتل ها در ایام پیک سفر و در وضعیتی که از ۱۰۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند فقط می توانند ۸ تا ۱۰ درصد از مسافران را پوشش دهند و این ضرورت وجود اقامتگاه های دیگری مانند خانه های مسافر را نمایان می سازد.

با این حال بعد از گذشت چندی از فعالیت رسمی این سایت، برخی از هتلداران نظر دیگری دارند. رئیس اتحادیه هتلداران جزیره کیش، درباره فعالیت خانه استیجاری گفت: پیش از هر چیز باید بدانیم تا زمانی که این خانه ها زیر نظر جامعه هتلداران هر استان یا جامعه هتلداران هر یک از مناطق آزاد یا معاونت گردشگری نباشند، نمی توانند مورد اعتماد باشند چراکه نمی توان از امنیت گردشگران مطمئن بود.

مسیح الله صفا، رئیس اتحادیه هتلداران منطقه ای است که منازل استیجاری اش در سایت خانه-مسافر ساماندهی نشده اند. وی با اشاره به اینکه به همین دلیل، از خانه های استیجاری کیش آمار دقیقی موجود نیست، خاطرنشان کرد: اکنون روند کار این خانه ها به گونه ای است که گردشگران را از فرودگاه بازاریابی می کنند و به خانه های محل اقامت می برند. باید این خانه ها با نظارت اتحادیه در زمان پیک سفر به کمک هتل ها بیایند و حتی درجه بندی شوند تا متناسب با نیاز گردشگر بتوان به آنها محل اقامت مناسبی پیشنهاد کرد.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی نیز چندی پیش، ضمن انتقاد از فعالیت خانه های شخصی در مشهد، گفت: با کمال تاسف باید بگوییم خانه های شخصی همچنان جولان می دهند و هنوز هم اقدام جدی برای مقابله با فعالیت این خانه ها صورت نگرفته است. برخی از خانه های شخصی با مجوز و اغلب آنها بدون مجوز کار می کنند و هیچ نظارت درستی روی آنها وجود ندارد.

گرچه می توان گفت مشتریان هتل ها در سفرهای داخلی، در موارد قابل ملاحظه ای با مشتریان خانه-مسافرها متفاوت هستند و خدماتی که خواهان دریافت آن هستند نیز اغلب با هم فرق می کند، اما به نظر می رسد دغدغه اصلی و اساسی متوجه شهرهایی همچون مشهد است؛ با وجود حجم بالایی از هتل ها و هتل آپارتمان ها که تنوع قیمتی و امکانات را در اختیار گردشگران قرار می دهند، خانه-مسافرها می توانند نقش بیشتری در کاهش ضریب اشغال هتل ها داشته باشند.

با اینکه شاید بتوان گفت خانه-مسافرها تا حدی فعالیت هتل ها را در شهرهای مختلف به خصوص شهرهای پرگردشگر تحت تاثیر قرار می دهند، اما خود هتل ها نیز در این میان بی تقصیر نیستند. نحوه مناسب ارائه خدمات و نرخ های معقول می تواند گردشگران داخلی بیشتری را به اقامت در هتل ها متقاعد کند.

حمزه زاده در پاسخ به این سوال که کمترین و بیشترین نرخ اتاق هتل ها در کشور چقدر است، اظهار بی اطلاعی کرد و توضیح داد: نرخ ها به صورت استانی تعریف می شود و جامعه هتلداران هر استان با همراهی اداره میراث فرهنگی و گردشگری آن استان در این زمینه دخیل هستند. رئیس اتحادیه هتلداران جزیره کیش، نیز با اشاره به اینکه هم اکنون هتلداران این منطقه کم کم به این موضوع پی برده اند که باید متناسب با تقاضای عمومی قیمت گذاری کنند، گفت: اکنون قیمت های ما متعادل تر شده و نسبت به سال های گذشته افزایش کمتری داشته اند.

صفا با اشاره به رزرو ۸۰ درصدی هتل های کیش در ایام نوروز، کمترین و بیشترین نرخ اتاق در هتل های کیش را ۲۲۰هزار تا یک میلیون تومان عنوان کرد و گفت: گرچه هنوز نرخ یک میلیون تومان به تصویب نرسیده است، اما چنین اتاقی اغلب در زمان غیرپیک سفر ۷۰۰هزار تومان فروخته می شده که اکنون به گفته مسوولان هتل مربوطه، با افزودن خدماتی مانند وعده های غذایی ناهار و شام و همچنین گشت در جزیره به این قیمت افزایش پیدا کرده است.

به نظر می رسد در شرایطی که مردم در ایامی مانند نوروز از همه اقشار اقتصادی به سفر می روند، لزوم ارائه تنوع قیمتی برای اقامت آنها امری اجتناب ناپذیر است و این موضوع خود نیازمند ارائه خدمات متنوع خواهد بود. با این وجود گویا توجه هتل ها به میهمانان و گردشگران خارجی که در یکی دو سال اخیر بیش از هر زمانی راهی کشورمان می شوند، آنها را از اعتمادسازی برای گردشگران داخلی و قیمت گذاری متناسب با درخواست مشتریان غافل کرده است؛ آن هم در شرایطی که استانداردسازی هتل ها همچنان به صورت کامل صورت نگرفته است.

مطالب مرتبط

فنلاند، در صدر رده بندی کیفیت خدمات در…

تازه ترین رده بندی کیفیت خدمات نیروی انسانی در هتل های اروپا، هتل های فنلاند…


منتشر شده در 19 مه 2015 0 دیدگاه

آژانس ‌های مسافرتی و هتل ‌ها تعطیل شدند؟

همزمان با اجرای طرح محدودیت ‌های جدید کرونا به مدت دو هفته و تعطیلی برخی…


منتشر شده در 20 نوامبر 2020 0 دیدگاه

نرخ گذاری هتل ها برای تورهای ورودی مناسب…

تعداد متقاضیان سفر به ایران در حال افزایش است، آیا بودن نرخ ویژه هتلداران برای…


منتشر شده در 05 مه 2015 0 دیدگاه

ضربه ۳ هزار میلیارد تومانی کرونا به هتل…

جامعه هتلداران ایران با این برآورد که بیش از ۳ هزار میلیارد تومان از شیوع…


منتشر شده در 01 آوریل 2020 0 دیدگاه

پیش بینی کارشناسان از تغییرات مدیریتی در سازمان…

با ایجاد تغییرات جدید در بدنه دولت یازدهم و انتخاب مسعود سلطانی فر به عنوان…


منتشر شده در 16 نوامبر 2016 0 دیدگاه

هزار خراسانی ۱۲ هزار خانه مسافر دارند

طبق آمار سامانه خانه مسافرهای ایران؛ هزار صاحبخانه در استان خراسان رضوی ۱۲ هزار خانه…


منتشر شده در 01 مه 2020 0 دیدگاه

رقابت بر سر دریافت Wi-Fi پرسرعت در هتل…

دوره ماندن مسافران در اتاق ها و یا پرسه زدن در لابی هتل و وقت…


منتشر شده در 16 نوامبر 2020 0 دیدگاه

اینترنت رایگان مهم ترین خواسته مسافران ایرانی از…

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که مهم ترین خواسته مسافران ایرانی از بین خدمات…


منتشر شده در 04 آوریل 2015 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397