date امروز : پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با 2021-Sep-16 میلادی

منتشر شده در تاریخ 04 مه 2015

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد:

کمپ های اقامتی ارزان قیمت در شمال و مشهد راه اندازی می شود

مطالعات و مکان سنجی برای ایجاد کمپ های اقامتی و مجتمع های بین راهی در دو محور پرمسافر کشور آغاز می شود. مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اعلام خبر امکان سنجی راه اندازی این گونه از اقامتگاه ها به هتلنا گفت: با استناد به…

مطالعات و مکان سنجی برای ایجاد کمپ های اقامتی و مجتمع های بین راهی در دو محور پرمسافر کشور آغاز می شود.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اعلام خبر امکان سنجی راه اندازی این گونه از اقامتگاه ها به هتلنا گفت: با استناد به اساسنامه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایجاد کمپ های اقامتی از جمله وظایف اصلی این مجموعه است لذا مطالعه ایجاد کمپ های اقامتی از سال گذشته آغاز و محور پرتردد تهران – مشهد برای شروع این طرح در نظر گرفته شده است. رایزنی ها و مذاکراتی با شهرداری و شورای شهرسازی سمنان، نیشابور، میامی و منطقه ۷ مشهد صورت گرفته و طرح هایی را نیز گرفته ایم و با برخی از آن ها نیز در مرحله بستن قرارداد هستیم.

وی همچنین از ایجاد کمپ های اقامتی در استان های پرمسافر مازندران و گیلان خبر داد و افزود: بیش ترین مسافرانِ چادرخواب، به ویژه در ایام نوروز در این استان ها مشاهده می شوند که اتفاقا کم ترین امکانات بهداشتی و رفاهی را دریافت می کنند، برای همین ایجاد کمپ های اقامتی در این مناطق در اولویت قرار گرفته است. در همین راستا مذاکراتی نیز با استان های گلستان و چهارمحال و بختیاری برای ایجاد کمپ های اقامتی صورت گرفته است.

در حالی که میزان اقامت گردشگران داخلی در اقامتگاه های غیررسمی و غیرمسقف، بر اساس آنچه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عنوان کرده است، بالا ارزیابی می شود، مسوولان در صدد هستند تا این گردشگران را به مراکز مسقف و کمپ های ارزان قیمت هدایت کنند.

این مجتمع ها یکی از عاملان موثر در کاهش سوانح جاده ای هستند اما متاسفانه با وجود احداث چنین مجتمع هایی در برخی محورهای مسافرتی، امکانات رفاهی، بهداشتی و اقامتی مناسبی در این مجموعه ها عرضه نمی شود، بنابراین برنامه ریزی شده تا این مجتمع های بین راهی مجموعه ای از اقامتگاه های ارزان قیمت، مثل متل ها را شامل شوند و امکانات رفاهی و بهداشتی آن ها توسعه یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397