date امروز : پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با 2021-Jul-29 میلادی

منتشر شده در تاریخ 11 اکتبر 2020

فروش ۲۰ درصد هتل های مازندران

مازندران تعطیلات پر مسافر و شلوغی را پشت سر گذاشت، با این وجود رییس جامعه هتلداران این استان از به فروش گذاشته شدن و تغییر کاربری حدود ۲۰ درصد هتل های مازنداران خبر می دهد. به گزارش هتلنا به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ ستاد کرونا…

مازندران تعطیلات پر مسافر و شلوغی را پشت سر گذاشت، با این وجود رییس جامعه هتلداران این استان از به فروش گذاشته شدن و تغییر کاربری حدود ۲۰ درصد هتل های مازنداران خبر می دهد.

به گزارش هتلنا به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ ستاد کرونا پیش از آن که تعطیلات نیمه تابستان آغاز شود، اخطار داد مردم از سفر غیرضروری به مناطق قرمز به ویژه مازندران خودداری کنند. نماینده های مجلس این استان نیز به مردم هشدار دادند از سفر به مازندران پرهیز کنند. با این حال گزارش های پلیس راه و مرکز کنترل ترافیک نشان داد که حجم سفرها به این استان در تعطیلات گذشته، افزایش قابل توجهی داشته است. تصاویری هم از سواحل شمالی منتشر شده که گویای حجم مسافران و رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی است.

مازندران در خردادماه هم رکورد سفر و اقامت را در بین ۳۱ استان شکست. با این وجود رییس جامعه هتلداران مازندران از وضعیت وخیم هتل های این استان خبر داده است.

جمشید سلطان مرادی گفت: با آن که حجم سفرها به مازندران زیاد است اما هتل ها مسافر ندارند و فقط یک درصد ظرفیت اقامت در هتل های استان پر شد. برای همین موجی از تعدیل نیرو در هتل های مازندران راه افتاده است و ۲۰ درصد هتل ها برای فروش اقدام کرده اند. در مازندران بیشتر از ۳۰۰ هتل وجود دارد که حدود ۷۰ هتل ها یا برای فروش گذاشته شده اند یا دنبال تغییر کاربری هستند.

بیش تر مسافران مازندران یا ویلا دارند یا خانه ای را اجاره می کنند. این خانه های غیرمجاز را هم که نه تعطیل می کنند و نه برخورد قاطع و نظارتی می شود.

رییس جامعه هتلداران استان مازنداران حدود دو سال پیش از شناسایی ۱۳۰ هزار ویلا و خانه شخصی که بدون مجوز و غیرمجاز به مسافران اجاره داده می شود، خبر داده بود. او اکنون می گوید: تعداد این خانه ها بیشتر شده اما اراده و عزمی در برخورد با آن ها دیده نمی شود.

رییس جامعه هتلداران استان مازندران اضافه کرد: تنها کاری که در استان انجام داده اند تعطیلی تالارهای عروسی در هتل ها بوده است که البته با این کار هم نتوانستند جلوی مراسم های مردم را بگیرند، چون مردم مراسم هایشان را در باغ ها و ویلاهای اجاره ای برگزار می کنند.

وی افزود: دستورالعملی هم درباره نحوه فعالیت هتل ها در دوران کرونا فرستاده اند که بیشتر حکم یک کاغذ را دارد که پشت شیشه چسبانده شده است. این دستورالعمل ها وقتی کارایی پیدا می کند که نظارت باشد و ورود مسافر را به استان کنترل کنند، فعلا اراده ای در این راستا نمی بینیم.

سلطان مرادی از نحوه حمایت ها از صنعت گردشگری در بحران کرونا، گفت: متولیان دنبال حل مشکلات هتلداران نیستند. جلسات با استاندار و ستاد کرونا هم تا به حال اثرگذار نبوده است. در چنین وضعی که هتل ها نه درآمد دارند و نه قدرت ادامه حیات، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بخشنامه فرستاده و شرکتی را برای آموزش نیروی انسانی معرفی کرده است که هزینه آن ۸۰۰ هزار تومان می شود و تاکید کرده که اگر این هزینه داده نشود و پرسنل توسط شرکت معرفی شده آموزش داده نشوند، پروانه هتل تمدید نمی شود. این یعنی چوب لای چرخ گذاشتن. وقتی مسافر نیست و هتل درآمد ندارد و در حال تعدیل نیرو است، چه آموزشی بدهیم!؟

رییس جامعه هتلداران ایران به تازگی اعلام کرد: هتل ها از اسفندماه سال گذشته تا پایان تیر ماه امسال ۷۴۰۰ میلیون تومان درآمد از دست داده اند و ۷۵ هزار نیروی شاغل در این بخش با خطر بیکاری مواجهند.

مطالب مرتبط

اسکان های نوروزی شهرداری و آموزش و پرورش…

نماینده مردم شیراز در مجلس ضمن تاکید به حفظ همبستگی ملی در مبارزه با ویروس…


منتشر شده در 23 مارس 2020 0 دیدگاه

بیانیه جامعه هتلداران درباره مهمان نوازی از گردشگران…

جامعه هتلداران ایران به دنبال شیوع جهانی ویروس کرونا، از هتلداران درخواست کرد: مانند همیشه…


منتشر شده در 10 فوریه 2020 0 دیدگاه

ویلاهای نوروزی در توقفگاه کرونا

ساکنان و فعالان گردشگری برخی استان ها به ویژه استان های شمالی به منظور حفظ…


منتشر شده در 03 مارس 2019 0 دیدگاه

ضربه ۳ هزار میلیارد تومانی کرونا به هتل…

جامعه هتلداران ایران با این برآورد که بیش از ۳ هزار میلیارد تومان از شیوع…


منتشر شده در 01 آوریل 2020 0 دیدگاه

محدودیت خدمات اقامتی به تنها دو واحد در…

مسئول هسته چین در ایران از تجمیع گردشگران خارجی یزد در دو اقامتگاه استان و…


منتشر شده در 12 مارس 2020 0 دیدگاه

آموزش هتلداران برای کاهش خطر انتقال کرونا از…

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از آموزش مسئولان هتل ها برای کاهش…


منتشر شده در 31 مارس 2020 0 دیدگاه

ثبت ‌نام «وام کرونا» ویژه گردشگری آغاز شد

معاون گردشگری از آغاز ثبت ‌نام دریافت تسهیلات جدید کرونا ویژه گردشگری از پنجشنبه، ۲۹…


منتشر شده در 19 نوامبر 2020 0 دیدگاه

زیرساخت ‌های گردشگری خراسان جنوبی در شرایط کرونا…

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری…


منتشر شده در 21 نوامبر 2020 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397