date امروز : پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با 2021-Sep-16 میلادی

منتشر شده در تاریخ 09 دسامبر 2019

سخنی بی پرده با رئیس جمهور

جناب آقای دکتر "حسن روحانی" رئیس جمهور عزیز و محترم شاید می بایست خیلی زودتر از این ها این مکتوب را خدمت تان می فرستادم، اما چون اصولا انسان صبوری هستم، مدتی طول کشید و از این باب پوزش می خواهم اما در این برهه،…

جناب آقای دکتر “حسن روحانی” رئیس جمهور عزیز و محترم

شاید می بایست خیلی زودتر از این ها این مکتوب را خدمت تان می فرستادم، اما چون اصولا انسان صبوری هستم، مدتی طول کشید و از این باب پوزش می خواهم اما در این برهه، فرصت را بسیار مغتم دانسته و با خلوص نیت و بدون هیچ حب و بغضی از شما طلب عفو می کنم و باید من را که یک فعال کوچک اقتصادی در حوزه بزرگ صنعت گردشگری کشور هستم را مورد بخشش قرار دهید.

اگر خاطر مبارک باشد، حدود شش سال قبل که آن سفرهای پُر ماجرای شما بر پایه و اساس دولت تدبیر و امید آغاز می شد، من و بسیاری از یاران و فعالان این صنعت مهم با جان و دل، تمامی نقش و نگار زیبایی که از تدبیر و کوشش دولت مردان خود و امید برای پیشرفت صنعت گردشگری را ترسیم کردی، پذیرفتیم و گام به گام به توصیه ها و رهنمودهایتان عمل کردیم و حال در این زمان به یک حقیقت رسیدیم که متاسفانه بسیاری از ما دیگر نمی توانیم به آن امیدی که خواستار آن بودی و از آن می گفتی و می گفتیم، پایبند باشیم.

ما را رفیق نیمه راه قلمداد نکن امّا بر ما ببخش عدم پایبندی به آن قول و قراری که گذاشتیم! البته می دانیم و یقین داریم که شما و هیات دولت همراه به تدبیر خود ادامه داده و این راه پر فراز و نشیب را ادامه خواهید داد امّا بپذیر که امیدواری قدرتمندی که داشتیم را به سهولت از ما گرفتی!

آن زمان که گفتیم و حتی فریاد برآوردیم هتلداری را به سخره گرفته اند و هر خانه و کاشانه ای را به مکانی جهت اقامت تبدیل کرده و با مجوز و بدون مجوز به کسب و کار اقامت و پذیرایی وارد شده اند در جواب اعلام شد که زیرساخت نداریم و مردم حق انتخاب دارند!

در همین سخنرانی های آخر خود در شهر یزد با یک هیجان وصف ناپذیری از رونق صنعت گردشگری سخن به میان آوردید اما در مقابل چنان با نکته سنجی و اشارات ظریف و در عمل با بازی با ارقام و اعداد به کمبود بودجه و عدم صادرات نفت و نداشتن منابع مالی و الزام به جبران آن از طریق درآمد ملت و مالیات اشاره فرموده اید که قانون گذاران عزیز و مجلسیان محترم در اولین اقدام خود، پیش نویس خط خوردن معافیت مالیاتی سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری را تهیه و متعاقب آن تصویب معافیت مالیات ارزش افزوده هتل ها را متوقف و با ارسال آن به کمیسیون اقتصادی، این مصوبه مهم را در هاله ای از ابهام قرار دادند.

سوختیم و ساختیم و هنوز نفس تازه نکرده بودیم که به ناگاه بنزین را گران کردید. هرچند نرخ و قیمت بنزین در یک اقتصاد سالم می بایست افزایش پیدا کند اما آیا می دانید برای گردشگری داخلی این کار یک فاجعه است؟! آیا برای جبران آن اندیشه و راهکاری تنظیم کرده بودید؟! می دانیم و آگاه هستیم که اگر هنوز از هدفمند کردن یارانه ها برای صنعت گردشگری کشور سهم خواهی کنیم، راه به جایی نخواهیم برد و خوش خیالی است! اگر از تسهیلات بانکی کم بهره و حتی بلاعوض فقط برای بقا بگوئیم به یقین آن را طنز تلقی کرده و پاسخی دندان شکن گرفته که از شما واجب تر نیز هست!

آقای رئیس جمهور اگر شما به همین اندک گردشگر خارجی و درآمد ارزی حاصل از آن و چند صباحی با دیدن جنب و جوش در گردشگری داخلی، راضی شده و هنوز با چیدمان جدول و نمودارهای متنوع از افق بیست ساله و امید به آینده دور خبر می دهید، بدانید و آگاه باشید که بسیاری از ما به همین فردای خود نیز امیدی نداریم!

نمی دانیم از برقراری مجدد اینترنت در کل کشور خشنود باشیم و یا از قطع چند روزه آن تاسف بخوریم اما به هر صورت به گردشگری ضربه ای وارد کرد و جبران آن مدت ها طول خواهد کشید.

جناب آقای دکتر روحانی، بدان و آگاه باش که از مدیر و کارکنان عزیز آن مهمانپذیر بی ستاره تا آن هتل پر ستاره و کل خانواده بزرگ گردشگری کشور به نظام جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان پایبند هستند و اگر این گونه نبود یقین بدان تاکنون همانند فرار مغزها با فرار سرمایه های آن ها نیز رو به رو می شدید!

در این روزها و در این سال های پایان دوره دولت خود، طریقی اتخاذ کن تا چند برگی درخشان و مثال زدنی همانند آنچه در ابتدای شروع دولت تدبیر و امید شاهد بودیم به کتاب تاریخ صنعت گردشگری ایران عزیز افزوده شود.

علی معین زاده – فعال صنعت گردشگری و هتلداری

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 موضوعات دیدگاه
0 دیدگاه های دارای پاسخ
1 فالورها
 
بیشترین واکنش ها به دیدگاه
پرطرفدارترین دیدگاه ها
2 نویسندگان دیدگاه ها
یزدگردیکوه گرام تازه ترین نویسندگان دیدگاه ها
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین پر امتیازترین
اطلاع از
کوه گرام
میهمان

جناب معین زاده متشکرم بابت مطلب زیبای شما

یزدگردی
میهمان
یزدگردی

در شهر یزد با یک هیجان وصف ناپذیری از رونق صنعت گردشگری سخن به میان آوردید اما در مقابل چنان با نکته سنجی و اشارات ظریف و در عمل با بازی با ارقام و اعداد به کمبود بودجه و عدم صادرات نفت و نداشتن منابع مالی و الزام به جبران آن از طریق درآمد ملت و مالیات اشاره فرموده اید که قانون گذاران عزیز و مجلسیان محترم در اولین اقدام خود، پیش نویس خط خوردن معافیت مالیاتی سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری را تهیه و متعاقب آن تصویب معافیت مالیات ارزش افزوده هتل ها را متوقف و با ارسال آن… ادامه مطلب »

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397