date امروز : پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با 2021-Sep-16 میلادی

منتشر شده در تاریخ 21 ژوئن 2015

سید جواد موسوی:

مشهد مقصد نیمی از گردشگران خارجی ورودی به ایران است

طی یک سال گذشته حدود 5 میلیون گردشگر خارجی به ایران آمده و 50 درصد آن ها مشهد را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: نیمی از گردشگران خارجی ورودی به ایران سفر به مشهد را در برنامه خود دارند.

به گزارش هتلنا، سیدجواد موسوی افزود: وجود بارگاه مطهر امام رضا (ع)، ظرفیت های اقامتی و خدماتی در مشهد و سطح بالای خدمات و امکانات در هتل ها موجب جذابیت این کلانشهر برای گردشگران شده است. وی گفت: طی یک سال گذشته حدود ۵ میلیون گردشگر خارجی به ایران آمده و ۵۰ درصد آن ها مشهد را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند.

هم اکنون هزار و ۷۰۰ تاسیسات گردشگری در این استان به مسافران خدمات رسانی می کنند که از این نظر خراسان رضوی رتبه نخست کشور را دارد. علاوه بر این ۵۲ درصد واحدهای اقامتی کشور در خراسان رضوی مستقر هستند و بیش از ۹۵ درصد آنها نیز در مشهد متمرکز شده اند. ۹۵۰ واحد اقامتی دائمی در خراسان رضوی شامل ۱۹۰ واحد هتل، ۳۱۰ واحد هتل آپارتمان و بقیه مهمانپذیر فعالیت دارند.

موسوی گفت: تنها از مرزهای ورودی سرخس، لطف آباد درگز، دوغارون و باجگیران قوچان طی یک سال گذشته به صورت مستقیم ۹۹۴ هزار و ۳۸۳ نفر گردشگر خارجی وارد خراسان رضوی شده اند که بخش قابل توجهی از گردشگران خارجی ورودی به ایران، به مشهد به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد سفر خود نگاه می کنند و حداقل یک تا دو شب اقامت را در این کلانشهر دارند.

موسوی با اشاره به دایر بودن ۱۶ پرواز مستقیم از فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد به کشورهای خارجی افزود: این امر در تسهیل ورود گردشگران به این شهر تاثیر بسزایی دارد.

شایان ذکر است؛ کلانشهر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مشهد سالانه پذیرای ۲۵ میلیون نفر زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397