date امروز : پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با 2021-Jul-29 میلادی

منتشر شده در تاریخ 17 ژانویه 2017

فارس میزبان مهم ترین رویداد گردشگری کشور

مهم ترین رویداد گردشگری کشور و بزرگ ترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان در تاریخ 13 الی 14 بهمن ماه در شیراز برگزار می شود.

مهم ترین رویداد گردشگری کشور و بزرگ ترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان در تاریخ ۱۳ الی ۱۴ بهمن ماه در شیراز برگزار می شود.

به گزارش هتلنا، با توجه به برگزاری بزرگ ترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان در استان فارس در تاریخ ۱۳ و ۱۴ بهمن ماه سال جاری، جلسه هماهنگی این رویداد مهم گردشگری به ریاست، رستمی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس و دبیری مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط، رئیس و اعضای انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان فارس برگزار شد.

در این جلسه ضمن هماهنگی برای اجرای هر چه بهتر برنامه های رویداد مذکور اعضا نظرات خود را در خصوص برنامه پیشنهادی ارائه کردند.

با توجه به تقارن دهه مبارک فجر انقلاب شکوهمند اسلامی با این گردهمایی بزرگ، اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران به همراه پرچم سازمان جهانی یونسکو و پرچم کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری همزمان با نواخته شدن مارش نظامی، نورافشانی در کوه نور واقع در دروازه قرآن با همکاری ارتش و سپاه پاسداران، بازدید از مجموعه زندیه، مجموعه فرهنگی حافظیه و میراث جهانی تخت جمشید و نقش رستم، اختصاص نام راهنما به یک گذر در بافت تاریخی شیراز، اجرای برنامه های آئینی و محلی و تشکیل زنجیره انسانی با شعار کمپین Fars welcomes you از جمله عناوین برنامه های پیشنهادی بود.

میثم رودکی از راهنمایان گردشگری در حوزه طبیعتگردی و کوهستان، در همین رابطه به خبرنگار هتلنا گفت: کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری هر ۲ سال یک بار و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود. کشورهای واجد شرایط برای میزبانی درخواست کاندیداتوری خود را به هیأت مدیره فدراسیون تقدیم و اعضای هیأت‌مدیره پس از بررسی های لازم کشورهای مورد تائید را اعلام می کنند تا رقابت به مدت دو سال بر سر کسب میزبانی آغاز شود.

هر کنوانسیون شامل ۳ مرحله پیش از اجلاس، اجلاس و پس از اجلاس می شود که میزبان برای هر کدام از این مراحل تورها و برنامه ریزی های دقیق و جذابی را سامان می دهد تا رضایت خاطر مهمانان خود را جلب کند. این رویداد تأثیر به سزایی در رشد صنعت گردشگری و آشنایی مردم جهان با کشورهای میزبان خواهد داشت.

معرفی و بازدید جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشورها و توسعه پایدار صنعت گردشگری از اهداف برگزاری کنوانسیون است. همچنین برقراری ارتباط میان راهنمایان گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه ای آن ها بر اساس استانداردهای جهانی از دیگر دستاوردهای این رویداد خواهد بود.

مطالب مرتبط

چشمک رسانه های معتبر جهان به گردشگری ایران

در ماه های اخیر چندین بار پیش آمده رسانه های مهم بین المللی به ویژه…


منتشر شده در 17 نوامبر 2018 0 دیدگاه

پیشنهاد ثبت حرم رضوی در فهرست میراث جهانی…

رئیس انجمن توسعه صنعت گردشگری مجمع متخصصین ایران از قرار گرفتن آستان مقدس حضرت امام…


منتشر شده در 17 اکتبر 2016 0 دیدگاه

ایران میزبان راهنمایان گردشگری جهان در سال ۲۰۱۷

ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی میزبان راهنمایان گردشگری جهان است بر همین اساس قرار است…


منتشر شده در 16 نوامبر 2016 0 دیدگاه

پیش بینی کارشناسان از تغییرات مدیریتی در سازمان…

با ایجاد تغییرات جدید در بدنه دولت یازدهم و انتخاب مسعود سلطانی فر به عنوان…


منتشر شده در 16 نوامبر 2016 0 دیدگاه

گردشگری جایگزینی پاکیزه برای نفت

گفت و گو با ابراهیم اسدی بشلی، رییس انجمن توسعه صنعت گردشگری مجمع متخصصان ایران…


منتشر شده در 17 نوامبر 2018 0 دیدگاه

پیش بینی کارشناسان از وضعیت گردشگری ایران در…

کارشناسان وضعیت گردشگری ایران پس از شکست کرونا را مثبت پیش بینی کردند. به گزارش…


منتشر شده در 10 آوریل 2020 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397