date امروز : پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با 2021-Jul-29 میلادی

منتشر شده در تاریخ 10 آوریل 2020

باشگاه خبرنگاران جوان بررسی کرد:

پیش بینی کارشناسان از وضعیت گردشگری ایران در دوران پساکرونا

کارشناسان وضعیت گردشگری ایران پس از شکست کرونا را مثبت پیش بینی کردند.

کارشناسان وضعیت گردشگری ایران پس از شکست کرونا را مثبت پیش بینی کردند.

به گزارش هتلنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونا از زمان پیدایش تا به امروز صدمات شدیدی را به بدنه صنعت گردشگری جهان وارد کرده است. ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و خواه یا ناخواه از شیوع کرونا ویروس جدید صدمه دیده است.

در این میان متولیان صنعت گردشگری کشورمان همچون متولیان صنعت گردشگری سایر کشور ها به دنبال پیدا کردن راهکار هایی برای گردش مجدد چرخه این صنعت هستند. آن ها برای محقق شدن هدفشان نیازمند بکارگیری تدابیر لازم و ضروری همچون سرپا نگه داشتن فعالیت های مرتبط به گردشگری هستنند.

ما در این گزارش به سراغ برخی از کارشناسان و فعالان صنعت گردشگری رفتیم تا علاوه بر کسب راهکار های پیشنهادی، پیش بینی آن ها از وضعیت گردشگری ایران در روز های پس از شکست کرونا را بدانیم.

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با بیان اینکه سال ۹۸ برای گردشگری سال خیلی بدی بود، گفت: آنچه در ماه های پایانی سال گذشته رخ داد چرخ صنعت گردشگری را کاملا خاموش کرد. البته امید است که پس از شکست کرونا، دولت به توقعات صحیح منطقی فعالان این صنعت توجه کند تا بتوانیم چرخ گردشگری را بار دیگر آنچنان که باید و شاید بچرخانیم.

وی افزود: خواسته اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی از دولت این است که دوایر مالیاتی، یک سال کاری به دفاتر ما و صنعت گردشگری نداشته باشند. دفاتر ما عموما بستانکار هستند و ایرلاین ها پول آن ها را نداده اند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: عزم دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی برای به حرکت درآوردن چرخه گردشگری جزم است و من فکر می کنم اگر دولت واقعا از بخش خصوصی مشورت بگیرد و با بخش خصوصی همراه شود، به سلامت از شرایط فعلی عبور می کنیم و من به آینده عرصه گردشگری خوش بین هستم.

رفیعی ادامه داد: بهتر است جلوی دخالت های دوایر دولتی غیر گردشگری در کار فعالان عرصه گردشگری گرفته شود تا این صنعت سالم به مسیر خودش ادامه دهد.

رفیعی اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز ۹۹ تا به امروز اعتراضات زیادی به ما اعلام شده است که اکثر آن ها نه به عملکرد دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی بلکه به عملکرد سایر دوایر وارد است، زیرا اگرچه متولیان عرصه گردشگری اعلام کرده اند همه پولی که بابت تور های سفر از مردم گرفته شده بود، بازگشت داده می شود و دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز همه تلاش خود را برای انجام این کار کرده اند، اما این دفاتر هنوز پول خود را از برخی از دوایر دیگر دریافت نکرده اند و این امر کار را برای آن ها دشوار کرده است.

رضا حسینی ، مدرس گردشگری و هتلداری نیز به خبرنگار ما گفت: پس از رفع و رجوع ویروس کرونا مردم با شور و اشتیاق بیشتری به سفر می روند. قطعا این امر روی سایر صنایع نیز اثر خوبی خواهد گذاشت. گردشگری نیازی است که در هر صورت در سبد خانوار تعریف می شود.

هادی عربی گل ، مدرس و کارشناس هتلداری و گردشگری هم بیان کرد: هم اکنون ۹۰ درصد مجموعه گردشگری تعدیل نیرو داشتند، اما به نظر می رسد با شکست کرونا، در تابستان وضعیت خوبی خواهیم داشت، ولی با توجه به اینکه گردشگران خارجی چند ماه قبل از سفر برای مسافرتشان برنامه ریزی می کنند، در تابستان گردشگران خارجی زیادی نخواهیم داشت.

وی افزود: در خصوص ترسیم آینده ای برای میزان موفقیتمان در جذب گردشگر خارجی و ارائه تصویری مناسب از کشورمان به جهانیان باید گفت وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هنوز به حدی نرسیده است که بازاریابی گردشگری خود را گسترده کند. البته این وزارتخانه حوزه بازاریابی گردشگری اش را فعال کرده است و هر استانی جاذبه های گردشگری خودش را معرفی می کند.

مطالب مرتبط

ثبت ‌نام «وام کرونا» ویژه گردشگری آغاز شد

معاون گردشگری از آغاز ثبت ‌نام دریافت تسهیلات جدید کرونا ویژه گردشگری از پنجشنبه، ۲۹…


منتشر شده در 19 نوامبر 2020 0 دیدگاه

اسکان های نوروزی شهرداری و آموزش و پرورش…

نماینده مردم شیراز در مجلس ضمن تاکید به حفظ همبستگی ملی در مبارزه با ویروس…


منتشر شده در 23 مارس 2020 0 دیدگاه

ایران میزبان راهنمایان گردشگری جهان در سال ۲۰۱۷

ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی میزبان راهنمایان گردشگری جهان است بر همین اساس قرار است…


منتشر شده در 16 نوامبر 2016 0 دیدگاه

بیانیه جامعه هتلداران درباره مهمان نوازی از گردشگران…

جامعه هتلداران ایران به دنبال شیوع جهانی ویروس کرونا، از هتلداران درخواست کرد: مانند همیشه…


منتشر شده در 10 فوریه 2020 0 دیدگاه

فارس میزبان مهم ترین رویداد گردشگری کشور

مهم ترین رویداد گردشگری کشور و بزرگ ترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان در تاریخ ۱۳…


منتشر شده در 17 ژانویه 2017 0 دیدگاه

چشمک رسانه های معتبر جهان به گردشگری ایران

در ماه های اخیر چندین بار پیش آمده رسانه های مهم بین المللی به ویژه…


منتشر شده در 17 نوامبر 2018 0 دیدگاه

برای سفر باید تست کرونا داد؟

معاون گردشگری گفت: سفر به ارائه نتیجه منفی تست کرونا مشروط نشده است و طبق…


منتشر شده در 17 نوامبر 2020 0 دیدگاه

تعطیلی هتل ها و مراکز اقامتی کرمانشاه در…

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، از تعطیلی هتل ها و مراکز…


منتشر شده در 20 مارس 2020 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397