date امروز : پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با 2021-Sep-16 میلادی

منتشر شده در تاریخ 16 نوامبر 2020

رقابت بر سر دریافت Wi-Fi پرسرعت در هتل ها

مسافران و مشتریان هتل ها این روزها در هر جای هتل که باشند، اینترنت پرسرعت یا وای فای می خواهند.

دوره ماندن مسافران در اتاق ها و یا پرسه زدن در لابی هتل و وقت گذرانی با سفارش انواع نوشیدنی و غذا در رستوران هتل ها، گذشته است. مسافران این روزها در هر جای هتل که باشند، اینترنت پرسرعت می خواهند.

رواج روزافزون شبکه های اجتماعی، به گردشگران امکان به اشتراک گذاری آنی هر آن چه در سفر تجربه می کنند را داده است و از این روی اغلب آن ها مجهز بودن مقاصد گردشگری به ویژه هتل ها به اینترنت را نیازی مهم می دانند.

با وجود چنین نیاز رو به رشدی، بسیاری از هتل ها رویه گذشته خود را هنوز تغییر نداده اند و برخی از آن ها حتی نمی توانند اتصال به شبکه قابل اطمینانی ارائه کنند. برخی دیگر نیز همچنان بر دریافت هزینه جداگانه برای استفاده از اینترنت اصرار دارند. در این میان آنچه مشتریان را کلافه می کند آن است که حتی با پرداخت هزینه باز هم اینترنتی مطمئن در اختیارشان قرار نمی گیرد. با این حال هستند هتل هایی که بودجه خود را برای پاسخگویی به تقاضا برای Wi-Fi (وای فای) افزایش داده اند.

طبق آماری که از یک بررسی در این زمینه به دست آمده، تقریبا ۶۰ درصد از هتلداران گفته اند که اینترنت پرسرعت رایگان ارائه داده اند و ۳۰ درصد دیگر دسترسی کنترل شده به اینترنت را فراهم آورده اند که یا رایگان است و یا از مصرف میزان مشخصی به بعد، شامل هزینه می شود. در حدود ۹ درصد از هتل ها نیز برای اینترنت تعرفه مشخص بدون ملاحظه شرایط استفاده در نظر گرفته اند. تنها یک درصد از هتل ها دسترسی به اینترنت پرسرعت را ارائه نمی کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397