date امروز : یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ مصادف با 2021-May-16 میلادی

منتشر شده در تاریخ 22 نوامبر 2018

جزئیات کنگره بین‌المللی “آزمایشگاه و بالین” و نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین درباره برگزاری نمایشگاهی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها همزمان با برپایی یازدهین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین گفت: برای نخستین‌بار این نمایشگاه در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ دی‌ماه در تالار ابن‌سینای دانشگاه علوم‌پزشکی تهران برگزار می‌شود.…

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین درباره برگزاری نمایشگاهی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها همزمان با برپایی یازدهین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین گفت: برای نخستین‌بار این نمایشگاه در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ دی‌ماه در تالار ابن‌سینای دانشگاه علوم‌پزشکی تهران برگزار می‌شود.

دکتر مهدی‌ نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این نمایشگاه توسط شرکت طرف قرارداد ما و با ابتکارات و ویژگی‌های خاص برگزار می‌شود، اظهار کرد: یکی از این ویژگی‌های خاص حضور استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های مختلف کشور است که این شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌ها بنیه علمی اصلی کشور هستند. امیدوارم که به جز شرکت‌های تولیدکننده مواد و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، استارتاپ‌ها که از بازوهای مهم علمی کشور هستند، بتوانند در این نمایشگاه با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند و بدرخشند؛ البته بخش‌های انتشارات و بخش‌های مختلف در حوزه علمی هم در نمایشگاه شرکت می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران درباره هدف برگزاری این کنگره گفت: هدف از برگزاری این کنگره ایجاد یک پیوند ناگسستنی و قوی بین بالین و آزمایشگاه یعنی گروه پزشکی و گروه آزمایشگاهی در راستای ارتقای سلامت بیماران است تا به متخصصان کمک کند که بتوانند بیماری‌ها را دقیق‌تر و با آخرین متدها تشخیص دهند و سپس درمان کنند.

وی با بیان این‌که در این کنگره آخرین دستاوردهای حوزه آزمایشگاه و بالین مطرح می‌شود، افزود: ۱۰ کنگره گذشته با استقبال زیادی روبه‌رو بوده، به طوری که هر سال حدود ۳۰۰۰ نفر در این کنگره شرکت می‌کردند. برگزارکننده این کنگره جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران است. این جامعه خود شامل ۱۵ جامعه علمی در حوزه آزمایشگاه و علوم‌پایه است که امسال همه برای برگزاری این کنگره دست به دست هم داده‌اند. هم‌چنین هر سال کنگره بر اساس یک موضوع مشخص برگزار می‌شد، اما امسال قرار است تمام موضوعات مهم میان آزمایشگاه و بالین مطرح شود.

نوروزی با بیان این‌که مهمانان خارجی و داخلی در این کنگره آخرین دستاوردها و اطلاعات علمی خود را تبادل می‌کنند، ادامه داد: در این کنگره پنل‌های مختلفی اجرا می‌شود، مثلا پنل‌های علمی به طور مستقل اجرا می‌شود که در آن پرسش و پاسخ‌هایی در موضوعات مختلف مطرح می‌شود؛ هم‌چنین به صورت جداگانه سخنرانی‌های بلند و سخنرانی‌های سه دقیقه‌ای هم در برنامه وجود دارد که در سخنرانی‌های سه دقیقه‌ای افرادی که پوستر دارند، پوسترهای خود را ارائه می‌دهند. مخاطبان این کنگره هم از گروه پزشکی و هم از بخش‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی کشور هستند تا اطلاعات علمی خود را هم در حاشیه کنگره و هم در برنامه‌های کنگره تبادل ‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران درباره حضور مهمانان خارجی در این کنگره خاطرنشان کرد: از آن‌جایی که ممکن است در شرایط فعلی تردد تعدادی از مهمانان خارجی با مشکل مواجه شود، برخی مهمانان خارجی به صورت حضوری و برخی دیگر به صورت تله‌کنفرانس در برنامه شرکت می‌کنند.

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین در پایان به برگزاری کارگاه‌هایی همزمان با کنگره اشاره کرد و افزود: اقدام خوب دیگری که انجام می‌شود، برگزاری کارگاه‌های مختلف در این کنگره است، از جمله کارگاه‌هایی با موضوع “از ایده تا تولید و صادرات”؛ در این کارگاه‌ها قرار است متخصصان تجربیات خود را در اختیار شرکت‌کنندگان بگذارند. در حوزه بازاریابی و تجاری‌سازی هم در حال طراحی کارگاه‌های خوبی هستیم.

مطالب مرتبط

جزئیات چهارمین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران…


منتشر شده در 19 نوامبر 2018 0 دیدگاه

کشف کهکشان شبح در فاصله ۱۳۰ هزار سال…

به گزارش پی اچ دی پرس، ستاره شناسان یک کهکشان بسیار کم نور کشف کرده…


منتشر شده در 19 نوامبر 2018 0 دیدگاه

اعلام زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ مطابق سال های برای دانشگاه های سراسری و آزاد یکجا برگزار…


منتشر شده در 18 نوامبر 2018 0 دیدگاه

محدودیت خدمات اقامتی به تنها دو واحد در…

مسئول هسته چین در ایران از تجمیع گردشگران خارجی یزد در دو اقامتگاه استان و…


منتشر شده در 12 مارس 2020 0 دیدگاه

رقابت بر سر دریافت Wi-Fi پرسرعت در هتل…

دوره ماندن مسافران در اتاق ها و یا پرسه زدن در لابی هتل و وقت…


منتشر شده در 16 نوامبر 2020 0 دیدگاه

کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی به شبکه آموزش مجازی…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی گفت: کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از مهر ماه امسال…


منتشر شده در 19 نوامبر 2018 0 دیدگاه

اعلام نتایج رتبه‌ بندی موضوعی تایمز منتشر شد

تایج رتبه‌بندی موضوعی سال ۲۰۱۹ از سوی پایگاه رتبه‌بندی تایمز منتشر شد که بر اساس…


منتشر شده در 01 دسامبر 2018 0 دیدگاه

برنامه آموزشی و سرفصل‌های رشته آموزش زبان آلمانی…

درجلسه ۱۵۹ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، برنامه آموزشی…


منتشر شده در 25 نوامبر 2018 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط میثم رودکی - 30 آبان 1397